Arsenał Miejski należy do najciekawszych zabytków architektury mieszczańskiej Wrocławia. Istniejąca od 1459 roku budowla ulokowana została w pobliżu Bramy Mikołajskiej i nazywana jest też czasem Arsenałem Mikołajskim. Obecnie mieści się tu między innymi Muzeum Archeologiczne – cel naszej najnowszej wycieczki.

Zapraszamy 13 grudnia o godzinie 15:30 na zwiedzanie Muzeum Archeologicznego z przewodnikiem. Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski, Pan Roman Pawłowski, którego znacie już między innymi z wycieczki po Cmentarzu Oficerów Radzieckich.

Tym razem wyruszymy jeszcze dalej w głąb historii Dolnego Śląska, cofniemy się bowiem do okresu od paleolitu aż po średniowiecze. Dowiecie się między innymi, dlaczego przez Wrocław przebiegała jedna z głównych nitek starożytnego szlaku bursztynowego, zobaczycie fragment skarbu bursztynowego z Partynic – największego na świecie archeologicznego znalezisko bursztynu oraz tzw. skarbu zakrzowskiego – wyposażenia okazałych grobowców z przełomu III/IV w. Przewodnik przedstawi Wam historie, które często się pomija na rzecz najnowszych dziejów Wrocławia.

Wycieczka potrwa 1,5 godziny.

Koszt wycieczki (opłata za przewodnika, wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny): 15 zł

Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu prosimy przesyłać mailowo do 12.12. (wtorek) na adres biuro@hello-poland.com.pl podając w treści: swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz ilość osób. W tytule maila koniecznie prosimy wpisać „Muzeum Archeologiczne 13.12.”.

Photo by Garzena – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23698813

Dowiedz się więcej