Opis produktu

Nad Wrocławiem od ponad 100 lat wznosi się urzekająca swym kształtem, historią i pięknem Hala Stulecia. Jest dumną wizytówką miasta i każdy kto choć na chwilę pojawi się we Wrocławiu, powinien na moment, z bliska, przyjrzeć się tej monumentalnej, ekspresjonistycznej budowli.

Halę Stulecia wzniesiono w latach 1911-1913 z okazji setnej rocznicy wydania we Wrocławiu przez Fryderyka Wilhelma II odezwy „Do mojego ludu” wzywającej do powszechnego oporu przeciwko Napoleonowi Bonaparte. Autorem projektu wyłonionego w konkursie był Max Berg, który zaproponował zbudowanie wielkiej hali wystawowej o niespotykanej na tamte czasy konstrukcji. W momencie powstania była obiektem wyjątkowym, wysokim aż na 42 m o kopule mierzącej 67 m średnicy, była w stanie pomieścić aż 10 tysięcy osób! W trakcie jej budowy powstał również Pawilon Czterech Kopuł, Pergola oraz obiekty rekreacyjne. W Hali umieszczono specjalnie dla niej zaprojektowane organy o 222 rejestrach.

Ten niezwykły obiekt polecamy zwiedzać wraz z Centrum Poznawczym Hali Stulecia, gdyż to wyjątkowe miejsce łączy w sobie możliwość poznania fragmentów historii Wrocławia i jednego z najważniejszych z jego zabytków – Hali Stulecia wraz z podróżą przez nowe technologie.

W Centrum Poznawczym zbadają Państwo historię w nowoczesny sposób – poprzez ekrany dotykowe, interaktywną podłogę, makiety, wizualizacje oraz interaktywne gry. Miejsce to stanowi równocześnie skarbnicę wiedzy i źródło świetnej rozrywki. Jest doskonałym miejscem dla osób interesujących się architekturą, nową technologią czy technikami audiowizualnymi.

Centrum Poznawcze w oryginalny sposób opowie Państwu o historii projektu, budowy i przeznaczeniu gmachu Hali Stulecia. Poznają Państwo bliżej takie postaci jak Max Berg, Günther Trauer oraz Richard Konwiarz – architektów i autorów projektu hali.

Ważnym elementem podczas wizyty w centrum jest pokaz videomappingu, czyli architektura opowiedziana światłem i dźwiękiem pod kopułą Hali Stulecia. Do pokazu została specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa, która podczas projekcji uwydatnia w odpowiednich momentach architektoniczną surowość kopuły, zachwycając i zaspokajając niemal wszystkie zmysły.

Zapraszamy do tego niezwykłego miejsca i gwarantuje niezapomniane wrażenia podczas zwiedzania zgodnie z najwyższymi standardami Hello Poland.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI
1H

Bilet wejściowy VIP zapewnia:

  • Zwiedzanie Centrum Poznawczego Hali Stulecia
  • Zwiedzanie Hali Stulecia z przewodnikiem
  • Możliwość wejścia do miejsc niedostępnych dla innych zwiedzajacych

Informacja

ZOBACZ TAKŻE