Opis produktu

Jest jedynym w Polsce i drugim w Europie muzeum o takim profilu i istnieje od 1965 r. Mieści się w murach dawnego klasztoru bernardynów z XV w., który jest jednym z cenniejszych zabytków Śląska wśród średniowiecznych budowli. Reprezentuje styl gotycki, składa się z kościoła św. Bernardyna ze Sienny oraz czworoboku klasztornego. Na szczególną uwagę zasługuje wirydarz – czyli ogród znajdujący się wewnątrz murów muzeum – widoczny ze środka dzięki przeszklonej ścianie tworzy niepowtarzalny i romantyczny klimat tak latem jak i zimą.

Wnętrze muzeum robi ogromne wrażenie swoim wyglądem, przestronnością oraz połączeniem nowoczesności z klasyką. Ze starymi ceglanymi murami oraz ścianami doskonale współgrają i harmonizują nowoczesne szklane oraz metalowe elementy, z przezroczystą podłogą na pierwszym piętrze z widokiem na Salę Romańską czy przeszklonymi ścianami z widokiem na wirydarz na parterze. Sale ekspozycyjne znajdują się na różnych poziomach, wnętrza sali, z uwagi na umiejscowienie ich w budynku kościoła są bardzo przestronne i niezwykle wysokie, dzięki czemu zwiedzający przemieszczają się po muzeum swobodnie.

W muzeum znajduje się wiele działów poświęconych różnym kategoriom w zakresie ogólnie rozumianej architektury, na szczególną uwagę zasługuje kolekcja działu architektury średniowiecznej licząca około 200 eksponatów, do najcenniejszych z nich należą m.in.: kamienne detale architektoniczne pochodzące z nieistniejących dziś budowli, np. tympanon Jaksy z kaplicy pw. Św. Archanioła Michała z opactwa na Ołbinie (ok. 1160-1163 r.) czy zwornik ze smokami z kaplicy zamkowej w Legnicy. Unikatowymi zabytkami w zbiorach są także dwie gotyckie rzeźby drewniane, jedna z nich przedstawia Chrystusa Zmartwychwstałego (2 połowa XV w.), druga to zaś Madonna z Dzieciątkiem, której dokładna historia nie jest niestety znana.

Walory i zabytki tego jedynego w swoim rodzaju muzeum ciężko opisać czy choćby wymienić w kilku punktach, dlatego Hello Poland serdecznie zaprasza do kontaktu i gwarantuje najwyższy poziom obsługi zarówno zwiedzania jak i organizacji spotkań na terenie obiektu.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI
1,5 H

Bilet wejściowy VIP zapewnia:

  • Zwiedzanie Muzeum Architektury we Wrocławiu
  • Spacer po wyjątkowym wirydarzu
  • Możliwość organizacji oprawy kulinarnej spotkania w Muzeum Architektury

Informacja

ZOBACZ TAKŻE