Opis produktu

Arsenał Miejski znany również jako Arsenał Mikołajski mieści się w sercu Wrocławia, przy ul. Cieszyńskiego. Początki budowli sięgają XV w. a muzeum działa od 1971 r. Wśród wiodących kolekcji znajduje się broń biała, palna, hełmy, pamiątki patriotyczne,  ikonografie, mundury oraz wyposażenie wojskowe.

Wrocławski arsenał jest jednym z najstarszych zachowanych obiektów tego typu, starszym od zbrojowni i arsenałów Krakowa, Berlina, Warszawy czy Wiednia.

Co ciekawego czeka na zwiedzających?

W Muzeum Militariów znajdują się wyjątkowe pamiątki patriotyczne – oficerska szabla należąca do marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza, karabin przeciwpancerny należący do uzbrojenia Wojska Polskiego zwany „Urem”, renesansowe rękawice zbroi z XVI w. należące do stroju rycerskiego i wiele innych interesujących eksponatów.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI
1,5H

Bilet wejściowy VIP zapewnia:

  • Wejście do Arsenału i zwiedzanie z przewodnikiem
  • Zwiedzanie wystaw:
    – Broń dawna – oręż i zabytki o tematyce militarnej od czasów epoki kamiennej aż po XVIII w.
    – Broń palna – karabiny, począwszy do skałkowych z początku XVIII w. aż do Kałasznikowa oraz pistolety maszynowe – od Bergmanna do PM wz. 63, amunicja, moździerze, elementy wyposażenia
    – Hełmy wojskowe – najciekawsze egzemplarze z XVIII i XIX w., hełmy z różnych zakątków świata; hełmy stalowe, kaski, pikielhauby, hełmy tropikalne, lotnicze, motocyklowe i hełmofony
    – Broń biała; broń żołnierza polskiego od XVIII w. po czasy współczesne, szable, broń sieczna, broń powstańcza, obraz Wojciecha Kossaka „Bitwa pod Kircholmem” z 1925 r.

Informacja

ZOBACZ TAKŻE