Opis produktu

W obecnych czasach internet i telefon komórkowy to zdobycze technologii, bez których większość osób współczesnego świata nie wyobraża sobie funkcjonowania w życiu codziennym i w pracy. Jak wyglądał świat pod względem komunikacji w okresie od XVI wieku? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo przekraczając progi tego niezwykłego wehikułu czasu jakim jest Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Historia samego muzeum sięga 1919 r., kiedy Ministerstwo Poczt i Telegrafów Rzeczypospolitej Polskiej wydało odezwę, która rozpoczęła ogólnokrajową akcję zbierania pamiątek związanych z pocztą, telegrafem oraz telefonem,
w 1921 r. powstało Muzeum Pocztowo-Telegraficzne a jego siedziba mieściła się w Warszawie. 22 lipca 1940 r. muzeum zostało zamknięte na rozkaz hitlerowskich władz i po wielu przemianach ponownie otwarte w 1956 r.
we Wrocławiu jako Muzeum Poczty i Telekomunikacji, które działa do dziś.

Wystawy za pomocą dokumentów, fotografii i rycin odzwierciedlają dzieje polskiej poczty od momentu jej założenia już w 1558 r. do jej odbudowy po II wojnie światowej po czasy obecne. Wśród eksponatów znajdziemy listy, kałamarze, piórniki, zegar dyliżansowy z XVIII w., trąbki pocztyliońskie, mundury pocztowe i wiele innych cennych pamiątek.

Część muzeum poświęcona jest działowi filatelistyki, w swych zbiorach posiada miliony znaczków, część z nich jest niezwykle cenna, jak np. znaczki z kryształami Swarovskiego czy z perłami; w stałej ekspozycji jest około 2000 egzemplarzy.

Hello Poland serdecznie zaprasza do zwiedzania oraz organizacji spotkania przy lampce wina w niezwykłym otoczeniu i oryginalnej atmosferze.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI
1H

Bilet wejściowy VIP zapewnia:

  • Wejście do muzeum poza standardową kolejnością

  • Zwiedzanie z przewodnikiem

  • Powitalną lampkę wina
  • Ekspozycję wyselekcjonowaną dla Klientów VIP – kolekcje niedostępne na co dzień dla zwiedzających

Informacja

ZOBACZ TAKŻE