Opis produktu

Ogród Japoński stanowi jedną z głównych atrakcji zielonych Wrocławia. Jest miejscem spotkań, w nim można się wyciszyć, zaznać spokoju i relaksu w oryginalnej scenerii. Jest tłumnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców ale również turystów z całego świata. Leży na terenie Parku Szczytnickiego w sąsiedztwie Hali Stulecia i Wrocławskiej Fontanny.

Powstał w 1913 r. przy okazji Wystawy Światowej, która odbywała się w Hali Stulecia. Twórcami koncepcji ogrodu był hrabia Fritz von Hochberg i mistrz japońskiej sztuki ogrodowej Mankichi Arai. Po zakończeniu wystawy ogród opustoszał i został zamknięty, aby ponownie, 60 lat później odżyć, dzięki napełnieniu stawu i zbudowaniu fontanny. W 1994 r. we współpracy z Japońską Ambasadą odtworzono w ciągu kilku lat prawdziwy orientalny charakter tego niezwykłego miejsca.

Japońska sztuka ogrodowa to przede wszystkim harmonia. W ogrodzie panuje cisza i spokój. Dzięki tej filozofii powstało miejsce pełne wodnych kaskad, krętych uroczych ścieżek, mostków i ustronnych miejsc zadumy. Centralną część ogrodu stanowi staw wypełniony barwnymi karpiami, przedzielony drewnianym mostkiem z uroczą zadaszoną altanką na środku. Ogród oświetlony jest japońskimi latarniami wykonanymi z kamienia. Wszystkie te elementy nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Ogród jest otwarty w sezonie letnim, od kwietnia do końca października.

Hello Poland poleca to szczególne miejsce poszukiwaczom spokoju, wytchnienia oraz miłośnikom zielonej turystyki.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI
1H

Bilet wejściowy VIP zapewnia:

  • Wejście do Ogrodu Japońskiego
  • Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem
  • Niezapomniane wrażenia z miejsca tak magicznego, jakim jest Ogród Japoński
  • Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania profesjonalnej sesji zdjęciowej

Informacja

ZOBACZ TAKŻE