Opis produktu

Opera Wrocławska to jeden z największych teatrów operowych w Polsce o ogromnym znaczeniu kulturowym w tej dziedzinie sztuki. Od 1995 r. kieruje nią prof. Ewa Michnik – wybitna dyrygent współpracująca ze światowymi orkiestrami i teatrami operowymi. O wyjątkowości Opery Wrocławskiej świadczą nie tylko wspaniały repertuar i perfekcja jego wykonania ale także, a może przede wszystkim, realizacja superwidowisk odbywających się w ostatnich latach poza jej murami. Realizacje opery przyciągają dziesiątki tysięcy widzów z całego świata, odbywają się w takich miejscach jak: Hala Stulecia (Pierścień Nibelunga), staw przy Pergoli (Napój miłosny), wyspa Piasek (Otello) czy Stadion Olimpijski (Turandot).

Historia Opery Wrocławskiej sięga roku 1755, kiedy to wybudowano nowy teatr, zwany wówczas Kalten Asche. Pod koniec XVIII w. organizowano w nim spektakle największych ówczesnych twórców, m.in. Mozarta. W grudniu 1795 r. nadano mu oficjalna nazwę Teatru Królewskiego. Wrocławski teatr prowadził nieprzerwanie działalność do 1944 będąc jedną z czołowych scen niemieckich. Polska działalność sceny operowej rozpoczęła się 8 września 1945 r. wystawieniem Halki Stanisława Moniuszki.

Opera Wrocławska to bez wątpienia ewenement w swojej klasie, dzięki odważnym przedsięwzięciom, oryginalnym realizacjom i eksperymentom, zapisała się na kartach kultury i historii Polski jako znaczący element w świecie muzyki klasycznej. Zawdzięcza to współpracy z najlepszymi w swoim fachu reżyserami, dyrygentami czy artystami.

Hello Poland zaprasza do tego miejsca nie tylko miłośników czy znawców opery, ale także każdego, dla kogo muzyka stanowi w życiu wartość, a historia jest nie tylko przeszłością, ale również źródłem, źródłem piękna.

CZAS TRWANIA WYCIECZKI
3H

Bilet wejściowy VIP zapewnia:

  • Zwiedzanie Opery Wrocławskiej wraz z przewodnikiem
  • Udział w wybranym koncercie
  • Elegancka oprawa kulinarna

Informacja

ZOBACZ TAKŻE